Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności   
ROZUMIEM

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Popróbuj tradycyjnego rzemiosła na małopolskim szlaku
#1
Cytat:130 twórców, reprezentujących 25 rzemiosł znalazło się na Szlaku Tradycyjnego Rzemiosła Małopolski. Wiedzie on przez blisko 80 miejscowości na terenie województwa.

Na szlaku można zwiedzić m.in. stuletnią garncarnię, izbę maziarską (maziarstwo było tradycyjnym zajęciem na Łemkowszczyźnie i polegało na wytwarzaniu i obwoźnej sprzedaży smarów do smarowania drewnianych osi wozów), tradycyjny warsztat tkacki czy największą w regionie plantację wikliny. - Szlak Tradycyjnego Rzemiosła Małopolski to nie tylko zwyczajne oglądanie prac twórców, ale znacznie głębsze uczestnictwo w procesie tworzenia. To nie tylko skanseny i muzea, ale przede wszystkim spotkania z artystami, warsztaty i pokazy na których odwiedzający mogą zarówno zobaczyć jak się tworzy sztukę, a i nierzadko też, spróbować własnych sił w jej tworzeniu - podkreśla koordynator projektu Anna Migut-Ciuba.

Szlak tworzy sześć tras: Suska, Limanowska, Gorlicka i Sądecka, Krakowska i Tarnowska. Przed wybraniem się na wycieczkę warto skorzystać z wirtualnego przewodnika - portalu www.szlakrzemiosla.pl. Znajdują się tam informacje o twórcach i rzemiosłach, interaktywna mapa z propozycjami tras, dane kontaktowe, wskazówki dojazdu (również dane GPS), specjalnie przygotowane oferty turystyczne i propozycje wycieczek, materiały multimedialne, informacje o kulturalnych wydarzeniach z regionu oraz szeroka baza instytucji kultury, muzeów, skansenów i izb regionalnych.

Cały szlak, jak i poszczególne trasy, najlepiej pokonywać samochodem, umawiając się wcześniej na indywidualne spotkania z wybranymi twórcami.

Źródło: PAP / Gazeta Wyborcza Kraków

W dobie obecnego rozwoju technologii jak że coraz bardziej obce nam się stają sztuki tradycyjnego rzemiosła. Warto może było by czasem się cofnąć i zobaczyć jak to się kiedyś robiło. Moim zdaniem jest to ciekawa propozycja na wycieczkę i spędzenie czasu poza dużym miastem.
https://www.is-pracownia.pl - Projektowanie instalacji sanitarnych, przyłącza wody i kanalizacji, sieci wodociągowe i kanalizacyjne.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polecamy
Przyłącze wody i kanalizacji - Kraków - Praktyczne informacje i porady na terenie Gminy Miasta Kraków

Ostatnie wątki
potencja
Forum:
Ostatni post: dziabong
1 godzinę temu
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 2,614
Zakup używanego samochodu
Forum:
Ostatni post: charlotte1991
2 godzin(y) temu
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1,454
Jakie materace
Forum:
Ostatni post: aneczka99
3 godzin(y) temu
» Odpowiedzi: 13
» Wyświetleń: 1,158
tabletki na odchudzanie
Forum:
Ostatni post: casanowa41
3 godzin(y) temu
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 29
Fotowoltaika
Forum:
Ostatni post: casanowa41
3 godzin(y) temu
» Odpowiedzi: 34
» Wyświetleń: 2,914
sklepy
Forum:
Ostatni post: casanowa41
3 godzin(y) temu
» Odpowiedzi: 34
» Wyświetleń: 2,597
Zdrowie dziecka
Forum:
Ostatni post: mniszka
3 godzin(y) temu
» Odpowiedzi: 57
» Wyświetleń: 28,389
Wyszehradzkie Rezydencje Literackie
Forum:
Ostatni post: Krakownetpl
3 godzin(y) temu
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 19
Jak dbać o siebie
Forum:
Ostatni post: lilla
6 godzin(y) temu
» Odpowiedzi: 45
» Wyświetleń: 4,115
Prezent dla mamy
Forum:
Ostatni post: lilla
6 godzin(y) temu
» Odpowiedzi: 92
» Wyświetleń: 29,398