Krakowskie forum dyskusyjne

Pełna wersja: Córka cofnięta do podstawówki
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Moja córka nie przeszła do następnej klasy, a była w pierwszej gimnazjum, w związku z czym została cofnięta do podstawówki. Jest dobra z przedmiotów humanistycznych, niestety nie radzi sobie ze ścisłymi i dyrekcja zdecydowała, że ma za duże braki, żeby mogli ją przepuścić. Po burzliwej dyskusji zdecydowaliśmy przenieść ją do szkoły do Krakowa (mieszkamy w małej miejscowości pod), najlepiej prywatnej. Córka nie chciała zostawać w tamtej szkole, bo bała się, że dzieci będą się z niej śmiać i nie chciała też, żeby uczyli ją ci sami nauczyciele. Stąd moje pytanie, czy są już jakieś prywatne szkoły podstawowe, które mają 7 klase i czy są jeszcze miejsca, czy już nie ma szans?
Współczuje Ci tej sytuacji, córka musi bardzo to przeżywać. Są już napewno takie szkoły, dużo prywatnych gimnazjów poprzekrztałcało się w prywatne podstawówki. Co do miejsc, to może być ciężko, bo już sierpień, ale próbuj dzwonić i powiedz o swojej sytuacji, może gdzieś jeszcze przyjmą Twoją córkę.
Najważniejsze, by Twoja córka w szkole czuła się jak najlepiej. Powtarzanie roku zawsze jest trudne, dlatego rozumiem Twoją decyzję odnośnie zmiany szkoły. W Prywatnej Szkole Podstawowej nr 5 w Krakowie nadal prowadzimy rekrutację do VII klasy i wciąż mamy miejsca dla nowych uczniów. Naszymi atutami jest dobry dojazd (lokalizacja w centrum miasta, w okolicach rynku), wykwalifikowana kadra nauczycielska, urozmaicone zajęcia sportowe, językowe i artystyczne. Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę internetową http://www.prywatna-szkola5.pl/. Chętnie odpowiem na wszystkie dodatkowe pytania.
Nie ukrywam, że najbardziej zależy mi na indywidualnym podejściu do ucznia, zeby nauczyciele pomogli córce opanować materiał i byli cierpliwi, a nie krzyczeli i demotywowali, jak w poprzedniej szkole. Jak to u Was wygląda?
Podchodzimy do każdego ucznia w bardzo indywidualny sposób. Nasi nauczyciele są rzetelni i zapewniają wszechstronną pomoc wychowawczą i edukacyjną. Liczebność klas wynosi maksymalnie 10 osób, dzięki czemu kadra nauczycielska jest w stanie szybciej i skuteczniej przekazać uczniom niezbędne informacje i sprawnie poradzić sobie z problemami. Dla uczniów mających trudności w nauce oferujemy zajęcia wyrównawcze. Zależy nam także na dobrym kontakcie z rodzicami, dzięki czemu będziemy mogli wspólnie śledzić postępy dzieci i w razie potrzeby szybko reagować.
Nieciekawa sytuacja, ale wierzę w to, że córka sobie poradzi i znajdzie dobrą szkołę.
Przekierowanie