Krakowskie forum dyskusyjne

Pełna wersja: Co z egzaminem gimnazjalnym?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Powinnam raczej zapytac co z jego odpowiednikiem? Czy będzie coś analogicznego do testów gimnazjalnych teraz po 8klasie? Moje dziecko teraz idzie do 6 klasy więc pójdzie już według reformy do 7 a potem 8 klasy i ciekawa jestem jak będzie wyglądał egzamin po podstawówce
napewno będzie jakis egzamin, pewnie podobny do tego który był teraz, musi być przecież jakas podstawa do rekrutacji do liceum czy technikum
Oczywiście, ustawa przewiduje egzamin sprawdzający po ukończeniu ósmej klasy szkoły podstawowej. Składał się będzie z części ustnej i pisemnej, obejmował takie przedmioty jak język polski, historię, matematykę oraz język obcy nowożytny, a jego wyniki będą rzutowały na rekrutację do szkoły średniej. Nieco więcej szczegółów można znaleźć w artykule na stronie naszej szkoły: http://www.prywgim5.krakow.pl/blog/najwa...-edukacji.
Jak był test po podstawówce to sądzę, że będzie coś podobnego, tylko bardziej rozbudowanego
Egzamin gimnazjalny mam już za sobą, teraz do matury z angola uczę się z (treść w tym miejscu dostępna jest tylko dla zalogowanych) i daje radę Big Grin
Przekierowanie