Krakowskie forum dyskusyjne

Pełna wersja: Ile można dostać za złamaną nogę?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
Idąc wczoraj po pracy potknąłem się o wystającą kostkę brukową. Przewróciłem się, a że zawsze miałem problemy z tą nogą to nie wiele potrzeba było i okazało się że noga jest złamana. Teraz nie mogę pracować i siedzę w domu. Powiedzcie mi jak dobrze załatwić tą sprawę bo nie mogę teraz pracować i szef krzywo się na mnie patrzy jak jestem na L4, a kasa mi w tym miesiącu też jest potrzebna.
to zależy czy to Ci zaliczą jako jeszcze wypadek przy pracy czy nie, ale jak piszesz że po, to pewnie zus nie będzie chciał dać grosza, no i zalezy też jakie masz ubezpieczenie. o ile wogóle masz jakieś wykupione.

pedro

Jesli chodzi o odszkodowania, to ciezko...masa papierkowej roboty, a w wielu przypadkach na darmo.
No tak ubezpieczenie miałem z pracy, ale kompletnie nie wiem gdzie i jakie dokumenty... może ktoś pomorze?;]

darek88

Przede wszystkim musisz skompletować dokumentację medyczną
Jak wracasz albo idziesz z pracy to tak samo się liczy jakbyś był w pracy. Tak czy inaczej, na przyszłość lepiej patrz pod nogi ;P hehe. Weź się odezwij do pomocnych 24 to Ci to ogarną Wink przynajmniej powinni, bo tym się zajmują. Poleciła mi koleżanka, teraz ja polecam Wink trochę czasami są upierdliwi z tymi dokumentami, bo potrzebują to, potrzebują tamto ale na koniec byłam zadowolony Big Grin
Zależy jaki ubezpieczyciel
Dokładnie. Jedno towarzystwo ubezpieczeń wypłąci więcej za dany wypadek, drugie mniej.Zależy to od polisy, od tego na jaką sumę jesteśmy ubezpieczeni oraz od towarzystwa ubezpieczeń.

Polecam dopytać się o ubezpieczenie od nieprzewidzianych wypadków w Nationale Nederlanden. Cena polisy jest ustalana indywidualnie, ale towarzystwo jest duże, tak wiec nie będzie robiło problemów z wypładą odszkodowania w wielkości jaka będzie się nam należała.
https://www.nn.pl/ochrona-plus

maryla11

Parę groszy wpadnie cudów nie będzie.
Cześć,

Z tego co wiem, to za wypadek w drodze do lub z pracy już nie wypłaca się odszkodowania z ZUS. Możesz co najwyżej zgłosić wypadek do swojej ubezpieczalni o ile miałeś jakieś indywidualne albo grupowe ubezpieczenie NNW. Szkodę osobową można także zgłaszać przez specjalne strony np. (treść w tym miejscu dostępna jest tylko dla zalogowanych). Druga sprawą jest wspomniany problem z pieniędzmi, przecież na L4 masz normalnie płacone chorobowe, to o co chodzi, że szef krzywo patrzy a Ty nie masz pieniędzy??
Przekierowanie